Dni Alergii 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to spotkanie, które będzie miało miejsce 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Wielokrotnie pisałam już na ten temat na stronie facebookowej, nadszedł czas na szersze informacje dla wszystkich fanów MAG.

 

Dla fanów MAG specjalne darmowe Zaproszenia na targi Dni Alergii!

Wystarczy pod tym wpisem zostawić komentarz a w nim informację z uzasadnieniem:

1. Która część programu targów Dni Alergii najbardziej Cię interesuje?

2. Jakie są Twoje oczekiwania wobec tej imprezy?

Zapraszam do lektury i zabawy!

 

Dni Alergii 22-23 listopada 2014 r.

na Stadionie Narodowym

 

W czasie targów Dni Alergii wszyscy zwiedzający będą mieli okazję zdobyć cenne informacje, wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Mama Alergika Gotuje, skonsultować się z lekarzem i zajrzeć w zakamarki wzorcowego domu alergika.

 

Dni Alergii to także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z szerokim zakresem oferty rynkowej produktów i usług z tematu alergii i nietolerancji, a także poczynienia zakupów w promocyjnych cenach i skorzystania z licznych ofert wystawców.

 

Znajdą się wśród nich m.in. najbardziej cenieni producenci i dystrybutorzy.

 • sprzętu medycznego:  inhalatory, nebulizatory, testy
 • sprzętu AGD: odkurzacze, urządzenia antyroztoczowe, oczyszczacze i nawilżacze powietrza
 • pościeli antyalergicznej: kołdry, poduszki, pokrowce antyroztoczowych, poszewki antybakteryjne w tym firmy SOVA
 • środków na roztocza: opryski, urządzenia UPR
 • żywności: żywność BEZGLUTENOWA, EKOLOGICZNA, bez alergenów; Koniecznie zajrzyjcie na stoisko sklepu Singluten, gdzie znajdziecie najzdrowsze, wyselekcjonowane z rynku produkty bezglutenowe. W sklepie Misiontek cała gama szeroko pojętej żywności zdrowej, ekologicznej powiązanej z dietą alergika.
 • odzieży specjalistycznej: dla osób z problemami skórnymi, AZS; Piżamki  firmy Dermasova miałam okazję testować u mojego alergika. O wynikach testów możecie poczytać TUTAJ.
 • kosmetyków: linie hipoalergiczne, bez parabenów, emolienty, do skóry atopowej
 • środków czystości BIO i EKO: ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt rozwiązania, ciekawe alternatywy dla “chemii” domowej
 • środków farmaceutycznych

Wiele produktów, które znajdą się na targach jako mama alergika już przetestowałam, polecam i stosuję na co dzień.

 

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to także szansa na aktywne spędzenie czasu.

Pojawi się tu zespół z portalu ekorodzice.pl, który będzie odkrywać nieocenione właściwości naturalnych pogromców brudu.

 

Warsztaty kulinarne poprowadzi MAG czyli ja, Katarzyna Jankowska.

Przyrządzimy wspólnie Bezmleczne, bezglutenowe Śniadanie, ugotujemy Bezglutenowy Obiad, a w niedzielę dowiemy się co podać na Podwieczorek Alergika i jak zorganizować Pizza Party.

Więcej szczegółów na temat warsztatów ukaże się w kolejnym wpisie.

Niebawem też w Radio Kolor 103 FM, krótkie nagranie z MAG na temat warsztatów oraz Konkurs, w którym będą do wygrania nagrody zdrowe i zawsze potrzebne w kuchni alergika! Na stronie facebookowej poinformuję kiedy dokładnie słuchać Radia Kolor🙂

 

Katarzyna Jankowska MAG

 

Osoby, którym nie udało się zapisać na warsztaty, będą mogły obserwować co dzieje się w naszej kuchni na żywo ze strefy EKO-NATURA.

 

Przez cały weekend podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będą odbywać się także wyjątkowe wykłady prowadzone przez ekspertów i specjalistów z zakresu alergologii, dermatologii, ekologii i żywienia. Będzie się mówić o tym jak diagnozować, leczyć, ale też jak zapobiegać alergii i nietolerancji, oraz dlaczego warto żyć świadomie i dbać o środowisko.

W dwóch strefach wykładowych będzie można wysłuchać wystąpień zaproszonych gości.

Wykłady w ramach Panelu MED to okazja, by dowiedzieć się co na temat alergii, nietolerancji pokarmowych i chorób z nimi związanych do powiedzenia ma medycyna konwencjonalna. Jest to też niepowtarzalna okazja, by spotkać się z najbardziej uznanymi lekarzami i ekspertami w Polsce.

 

Wśród zaproszonych gości pojawią się takie autorytety jak prof. Maciej Kaczmarski, wybitny specjalista w dziedzinie alergii pokarmowej i chorób przewodu pokarmowego u dzieci, twórca Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i pierwszy dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który w sobotę wygłosi dwa wykłady dotyczące alergii i nietolerancji pokarmowej.

 

Pan profesor obecnie prowadzi leczenie mojego alergika o czym pisałam już we wpisie na temat naszego pobytu w szpitalu w Białymstoku oraz na w tekście Alergolog z polecenia –Białystok.

Książka pana profesora Kaczmarskiego pt. „Nietolerancja pokarmowa, Mleko i inne przetwory” to jedna z podstawowych lektur w domu alergika, którą szczerze polecam.

Podczas Dni Alergii będzie okazja do jej nabycia a także uzyskania autografu pana profesora!

 

Drugim cenionym specjalistą, która wygłosi wykład o Atopowym Zapaleniu Skóry u dzieci jest dr Lidia Ruszkowska, ordynator Oddziału Dermatologii Dziecięcej MSSW, blisko współpracująca z Fundacją Alabaster.

Panią doktor miałam okazję poznać podczas konferencji w ramach programu Halo! Atopia. Relacja z konferencji znajduje się TUTAJ.

 

Zarówno w sobotę i w niedzielę będzie okazja do spotkania się ze Stowarzyszeniem Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, którego przedstawiciele przybliżą na czym polega menu bez glutenu oraz co właściwie oznacza i gdzie szukać symbolu przekreślonego kłosa na produktach bezglutenowych.

W drugiej strefie, EKO-NATURA odbędą się wykłady na temat świadomego stylu życia, gdzie dowiemy się dlaczego naturalne i ekologiczne środki czystości mają znaczenie dla naszego zdrowia. Gościem specjalnym będzie Reni Jusis, która powie jak i po co właściwie żyć Eko i jak być EKOMAMĄ.

Będzie także okazja do spotkania z doradcą żywieniowym, diet-coachem i ekspertem ds. zdrowego odżywiania w Organic Farma Zdrowia, a z przedstawicielami portalu Hipoalergiczni.pl będzie można porozmawiać o tym, czy można zapobiegać alergiom już na etapie niemowlęctwa.

 

Podczas Dni Alergii, każdy zwiedzający będzie mógł wykonać bezpłatne testy i skonsultować się ze specjalistami z dziedziny alergologii, dermatologii i dietetyki, a także zajrzeć ze swoją pociechą do Strefy Relaksu, gdzie Fundacja Alabaster zaprosi m.in. do wspólnej zabawy podczas warsztatów psychologicznych.

 

BILETY NA DNI ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWEJ DOSTĘPNE: na stronie www.dnialergii.pl oraz w dniu targów na miejscu.
Cena biletów: 12 zł – bilet normalny, 8 zł – bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji), dzieci do lat 16 – wstęp wolny.
www.dnialergii.pl

Dla fanów MAG specjalne darmowe Zaproszenia na targi Dni Alergii!

Wystarczy pod tym wpisem zostawić komentarz a w nim informację z uzasadnieniem:

Która część programu targów Dni Alergii najbardziej Cię interesuje?

Jakie są Twoje oczekiwania wobec tej imprezy?

Zapraszam do zabawy!

Dni alergii

23 komentarze to "Dni Alergii 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym"

 • comment-avatar
  Dorota Pykacz 7 listopada 2014 (11:05)

  mnie interesuje wszystko co związane z “bezglutkowym”(syn)i bezmlecznym(córka)jedzeniem,chętnie bym była na całych 2dniowych dniach Alergii,ale możliwości nie pozwalaja,więc mam chrapkę na 2dzien.chcę dowiedzieć się wiećej na temat zdrowego jedzenia,nauczyć się z dziećmi przygotowywania potraw9bo niektóre bezgl.to dla mnie nie do osiągnięcia są)no i co dośc ważne wysłuchać porad specjalistów.

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 13 listopada 2014 (18:59)

   Pani Doroto, proszę wysłać na adres organizatora targów: kontakt@dnialergii.plswoje IMIĘ i NAZWISKO, ADRES EMAILOWY i/lub NUMER TELEFONU zdopiskiem „NAGRODA MAG” Organizator przekaże dalsze wytyczne.
   „Przesłanie takiej wiadomości oznacza, że zgadzają się Państwo na wykorzystanie danych osobowych w celu przekazania nagrody przez organizatora Dni Alergii, a w szczególności otrzymanie wiadomości sms lub e-mail z potwierdzeniem wygrania zaproszenia uprawniającego do bezpłatnego wstępu na targi”.

 • comment-avatar
  Ola 7 listopada 2014 (12:11)

  Mając w domu alergika z kombinacją alergii wziewnej i pokarmowej interesuję się głównie tematem AZS, diety i leczenia alergika -czyli pochłonę wszelkie informacje dotyczące j.w, oraz o i metodachch dbania o otoczenie alergika. Chętnie zweryfikuję posiadane informację, liczę na aktualne i potwierdzone wiadomości i wyniki badań, przede wszystkim pochodzące od specjalistów-praktyków. Szukam też informacji o wpływie żywienia na rozwój alergii wziewnej.
  pozdrawiam
  O.

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 13 listopada 2014 (18:57)

   Pani Olu, proszę wysłać na adres organizatora targów: kontakt@dnialergii.pl
   swoje IMIĘ i NAZWISKO, ADRES EMAILOWY i/lub NUMER TELEFONU zdopiskiem „NAGRODA MAG” Organizator przekaże dalsze wytyczne.
   „Przesłanie takiej wiadomości oznacza, że zgadzają się Państwo na wykorzystanie danych osobowych w celu przekazania nagrody przez organizatora Dni Alergii, a w szczególności otrzymanie wiadomości sms lub e-mail z potwierdzeniem wygrania zaproszenia uprawniającego do bezpłatnego wstępu na targi”.

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 17 listopada 2014 (00:35)

   Jakie nazwisko mam podać do listy nagrodzonych? Proszę mi podać:)

 • comment-avatar
  Asia Żukowska 7 listopada 2014 (14:44)

  witaj 🙂 dziękuję za super podsumowanie zakresu tematyki, która się pojawi na “dniach alergii”. będąc alergiczką od niedawna wraz z moim 2latkiem wciąż jestem na etapie zdobywania wiedzy co i jak jeść by czuć się lepiej. nasza alergia to głównie problemy jelitowe, ale w okresach pylenia dochodzą problemy z oddychaniem i skórne, wiec chyba najbardziej będę zainteresowana spotkaniem z dr. Kaczmarskim by jak najlepiej zadbać o mojego
  małego alergika 🙂

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 13 listopada 2014 (18:57)

   Pani Asiu, proszę wysłać na adres organizatora targów: kontakt@dnialergii.plswoje IMIĘ i NAZWISKO, ADRES EMAILOWY i/lub NUMER TELEFONU zdopiskiem „NAGRODA MAG” Organizator przekaże dalsze wytyczne.
   „Przesłanie takiej wiadomości oznacza, że zgadzają się Państwo na wykorzystanie danych osobowych w celu przekazania nagrody przez organizatora Dni Alergii, a w szczególności otrzymanie wiadomości sms lub e-mail z potwierdzeniem wygrania zaproszenia uprawniającego do bezpłatnego wstępu na targi”.

   • comment-avatar
    Asia Żukowska 14 listopada 2014 (09:53)

    dziękuję 🙂 do zobaczenia na targach!

   • comment-avatar
    Asia Żukowska 16 listopada 2014 (11:28)

    Pani Kasiu, do dzis nikt nie odpisal na maila. Do kiedy mam czekac na szczegoly?

    • comment-avatar
     Katarzyna Jankowska 16 listopada 2014 (16:18)

     Zapytam w czym problem. Proszę się nie martwić. Odezwę się tutaj.

 • comment-avatar
  eveleo 9 listopada 2014 (12:54)

  Nasz syn ma zdiagnozowana alergie od 3 miesiąca życia. Na 3 urodziny pojawił się marsz alergiczny i jesteśmy krok przed astma. Kiedy dowiedziałam się o targach, wiedzialam, że chce tam być, nie tylko dla syna, ale dla całej rodziny, której funkcjonowanie wygląd trochę inaczej niż innych. Wymaga więcej wysiłku i pracy, chcę dowiedzieć się cjak jeszcze moge poprawić jakość życia mojego dziecka, jego jadłospis, apetyt, poprawić warunki mieszkaniowe do optymalnych dla alergika. Chcę trafić do produktów alternatywnych form tych, które uczulają syna. Uzbrojona w te wiedzie i energię od ludzi z podobnym problemem będę silniejsza w walce a może życiu z alergia. Chce również poczuć się wśród swoich a nie jak nie rozumiany przez otoczenie dziwak.

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 13 listopada 2014 (18:58)

   Proszę podać tu w komentarzu pani imię i nazwisko, żebym mogła przekazać listę organizatorowi.
   Proszę wysłać na adres organizatora targów: kontakt@dnialergii.plswoje IMIĘ i NAZWISKO, ADRES EMAILOWY i/lub NUMER TELEFONU zdopiskiem „NAGRODA MAG” Organizator przekaże dalsze wytyczne.
   „Przesłanie takiej wiadomości oznacza, że zgadzają się Państwo na wykorzystanie danych osobowych w celu przekazania nagrody przez organizatora Dni Alergii, a w szczególności otrzymanie wiadomości sms lub e-mail z potwierdzeniem wygrania zaproszenia uprawniającego do bezpłatnego wstępu na targi”.

   • comment-avatar
    eveleo 14 listopada 2014 (17:08)

    Pani Kasiu, będę musiała podziekowac za bilet, bo wygrałam wczoraj podwójne zaproszenie, ale na tym mi najbardziej zależało. Do zobaczenia ! 🙂
    Pozdrawiam serdecznie 🙂

    • comment-avatar
     Katarzyna Jankowska 15 listopada 2014 (00:45)

     Mam nadzieję, że zobaczymy się przy moim stosiku:) Udanej imprezy!

     • comment-avatar
      eveleo 15 listopada 2014 (17:51)

      Na

     • comment-avatar
      eveleo 15 listopada 2014 (17:52)

      Na pewno :))

 • comment-avatar
  Olga Krasnodębska 11 listopada 2014 (22:58)

  Mnie najbardziej interesują wykłady dotyczące alergii i nietolerancji pokarmowej oraz azs – w domu mam dwójkę małych atopowych alergików i chętnie skorzystam z możliwości poszerzenia wiedzy. Na pewno zajrzę na stoiska z kosmetykami dla osób z azs. A czego oczekuję? Zdobycia nowych informacji na temat leczenia osób z alergią pokarmową i dbania o skórę u osób z azs. Jeden bilet już kupiłam, drugi pozwoliłby mi na wejście również drugiego dnia 🙂

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 13 listopada 2014 (18:53)

   Proszę wysłać na adres organizatora targów: kontakt@dnialergii.pl
   swoje IMIĘ i NAZWISKO, ADRES EMAILOWY i/lub NUMER TELEFONU z dopiskiem „NAGRODA MAG” Organizator przekaże dalsze wytyczne.
   „Przesłanie takiej wiadomości oznacza, że zgadzają się Państwo na wykorzystanie danych osobowych w celu przekazania nagrody przez organizatora Dni Alergii, a w szczególności otrzymanie wiadomości sms lub e-mail z potwierdzeniem wygrania zaproszenia uprawniającego do bezpłatnego wstępu na targi”.

   • comment-avatar
    Olga Krasnodębska 13 listopada 2014 (21:40)

    Dziękuję serdecznie! 😀

 • comment-avatar
  Magdalena Gołębiewska 24 października 2015 (08:11)

  Najbardziej interesują mnie wykłady na temat diety bezglutenowej. Od niedawna zmagam się z tym problemem u mojej 13 córki.Chętnie poszerzę wiedzę na ten temat.W związku z tym, że zmagam się z problemem od niedawna.,musimy nauczyć się gotować od podstaw. Na pewno odwiedzę stoiska, szczególnie te z inhalatorami.

 • comment-avatar
  Mirella Owczarczyk 17 listopada 2015 (23:21)

  Osobiście nigdy nie wierzyłam w alergie i traktowałam je jako wymówkę mojego ówczesnego chłopaka (a obecnego męża) przed skoszeniem trawy. Odkąd posiadam dwójkę dzieci – jedno z astmą wczesnodziecięcą, drugie z uczuleniem wziewnym oraz odkąd i u mnie zaczęły się problemy bardzo zaczęłam interesować się tematyką alergii i zdrowego odżywiania. Jestem po lekturze książki Prof. Kaczmarskiego i bardzo chętnie posłucham jego wykładu. Kolejne interesujące mnie części to z kolei wykłady niedzielne dot. astmy oraz kataru.Od targów oczekuję zdobycia najnowszej wiedzy i rozwinięcie obecnie przeze mnie już posiadanej.

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 24 listopada 2015 (10:56)

   Bardzo mi przykro, że w ferworze przygotowań do targów przeoczyłam pani maila i nie przekazałam zaproszenia. Mam nadzieję, że mimo to skorzystała pani z dobroci jakie daje obecność na takich targach.

   • comment-avatar
    Mirella Owczarczyk 24 listopada 2015 (21:58)

    To ja przepraszam, już rozumiem dlaczego nie mogłam znaleźć swojego posta bo był pod tematem dotyczącym 2014 roku… Tak to wiele wyjaśnia. Na targach byłam w sobotę, niestety w niedzielę nie miałam możliwość a bardzo żałuję wykładów , których niestety nie mogłam być uczestnikiem.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.