Food Forum MAG poleca

Książki MAG to cenione przez Was poradniki, które oprócz setek przepisów na dania bez największych alergenów, dostarczają bardzo cennych informacji niezbędnych w walce z alergią.

Jeśli nie znasz jeszcze poradników MAG, kliknij w ten link a dowiesz się gdzie ich szukać.

Często pytacie mnie o literaturę, w której poszukuję rozwiązań problemów alergicznych, oraz o fachowe publikacje z tematyką nam rodzicom alergików najbliższą, czyli związaną ze zdrowym stylem życia, właściwym odżywianiem i alergiami.

Jednym z takich magazynów, do którego zaglądam wertując papierowe strony oraz poprzez fanpejdż na FB, jest Food Forum.

Myślę, że wielu czytelników MAG zna już to miejsce.

Trafiłam na ten dwumiesięcznik jakiś czas temu, przeglądając półki z prasą w Empiku.

Zaczęłam od wertowania stron poświęconych tematyce alergii i nietolerancji pokarmowej, ale szybko przekonałam się, że Food Forum warto przejrzeć „od deski do deski”.

Food Forum 

dwumiesięcznik o zdrowym odżywianiu i alergiach

W gazecie Food Forum znajdziecie tematy dotyczące wielu ważnych zagadnień związanych z dietą, które są poruszane przez specjalistów z zakresu dietetyki.

W bieżącym numerze, którego premiera odbyła się na początku grudnia znaleźć można między innymi takie artykuły:

Jestem na diecie, a nie chudnę

Temat „na czasie”, bo kiedy jak nie właśnie w styczniu bierzemy się za odchudzanie?

Kontrowersje wokół czerwonego mięsa

Czy w ogóle spożywać produkty mięsne, a jeżeli tak, to w jakich ilościach i jakiej postaci? W gazecie znajdziecie opinie ekspertów i czytelników zamieszczone w specjalnie przygotowanym raporcie, dotyczącym mięsa czerwonego i przetworzonych produktów mięsnych, który powstał w odpowiedzi na doniesienia Światowej Organizacji Zdrowia.

Remanent w lodówce

W dobie nieustannego pośpiechu w wielu domach lodówkę wypełniają wciąż te same produkty – bo tak wygodniej, bo to już znamy, bo nie mieliśmy czasu pomyśleć, czy może dany produkt będzie korzystny dla naszego zdrowia. Czas na różnorodność w diecie i remanent w kuchni!

Dieta dla dziecka z ADHD

Czy wiecie, że liczne wyniki badań naukowych wskazują, iż mózg najintensywniej rozwija się w pierwszych trzech latach życia człowieka? W tym okresie szczególnie powinno zadbać się o dietę dziecka, która odgrywa jedną z najważniejszych ról mających na celu zapewnienie odpowiednich warunków do jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Jaką zastosować? Które produkty wybrać do codziennej diety dziecka?  Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się właśnie w grudniowo-styczniowym wydaniu gazety.

Jak skutecznie przyjmować leki?

Trzeba się tak odżywiać, aby nie przyjmować leków wcale! Warto jednak wiedzieć, która żywność może potęgować lub osłabiać działanie leków. Trzeba znać podstawowe zasady dotyczące przyjmowania leków i pamiętać o tych produktach spożywczych, które oddziałują z lekami w celu stworzenia optymalnych warunków do zapewnienia skuteczności leczenia.

Przepisy

Dział „15 minut po pracy” to nowość w czasopiśmie, to miejsce gdzie znajdziecie przepisy na różne zdrowe dania. Nieskromnie sugeruję, że powinny się tam znaleźć przepisy od MAG:)

Tak jak pisałam wcześniej w Food Forum znajduje się dział o alergiach i nietolerancjach pokarmowych. W poprzednich numerach czasopisma można było przeczytać o diecie bezglutenowej (był raport o glutenie, wskazówki jak bilansować dietę bezglutenową, nawet przepisy na dania wigilijne bez glutenu), o nietolerancji fruktozy, mleka, dodatkach do żywności powodujących niewłaściwe reakcje organizmu, a także jakie są różnice między alergiami a nietolerancjami pokarmowymi.

Wiemy już co warto w Food Forum przeczytać. Czas na informacje gdzie tej gazety szukać.

Food Forum to dwumiesięcznik. Znaleźć go możecie w salonach Empik, Ruch oraz Kolporter lub tutaj zamawiając prenumeratę.

Od niedawna pojawiły się dwie wersje takiej prenumeraty:

  • ekonomiczna – roczna prenumerata obejmująca 6 numerów czasopisma (do prenumeratorów czasopismo wysyłane jest wcześniej niż trafi na półki)
  • premium – wersja ekonomiczna + dostęp do wszystkich poprzednich numerów w formie elektronicznej

Czas na wartościową lekturę!

Jeśli znasz już dwumiesięcznik Food Forum podziel się z nami swoją konstruktywną opinią na jego temat.

Zapraszam do pozostawienia komentarzy pod wpisem.

Dużo zdrowia od MAG!

Food Forum 4_15_okł.

No Replies to "Food Forum MAG poleca"

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.