Książka Dieta warzywno-owocowa… w sklepach sieci Rossmann

Książka „Dieta warzywno-owocowa….” dostępna w sklepach sieci Rossmann od 28 stycznia 2020 r.


Po okresie świąteczno-noworocznym, długim weekendzie, oraz feriach zimowych Alergika ciężko było wrócić na właściwe tory związane z codziennymi obowiązkami i pracą. Na szczęście z końcem tego miesiąca mam biznesowego pomocnika.
W wybranych 72 sklepach sieci firmy Rossmann Polska, na półkach z książkami znajdziecie moją najnowszą książkę „Dieta warzywno-owocowa. Uzdrawiająca moc roślin. 150 przepisów”.
Wielu z Was lubi obejrzeć książkę przed zakupem, by się przekonać czy warto ją nabyć i teraz taka możliwość jest w dużych sklepach sieci Rossmann.

Oto lista sklepów, w których znajdziesz książkę “Dieta warzywno-owocowa. Uzdrawiająca moc roślin. 150 przepisów.”

Lista sklepów Rossmann z książką MAG

Książka „Dieta warzywno-owocowa. Uzdrawiająca moc roślin. 150 przepisów” jest owocem moich 5 postów uzdrawiających.

Chciałam pokazać, że jedząc wyłącznie wybrane warzywa i owoce można nadal jeść różnorodnie i smacznie. Każdego dnia postu wyczarowywałam nowe dania i szczerze mówiąc to pomogło mi także przetrwać aż 6 tygodni na ścisłej diecie. Przetestowane i wyczarowane autorskie przepisy zebrałam w jednym miejscu, by ułatwić przygotowywanie postnych posiłków osobom, które decydują się na wykorzystanie uzdrawiającej mocy roślin.

Więcej na temat samej książki, jej treści i genezy przeczytasz TUTAJ.

O diecie warzywno-owocowej mówi się, że to oczyszczająca głodówka lecznicza, której celem jest przywrócenie zdrowia poprzez uruchomienie szeregu reakcji zmierzających do samoleczenia organizmu. Z jej zasadami i wytycznymi zapoznałam się dzięki wykładom i publikacjom autorki tej diety – dr Dąbrowskiej oraz dzięki dostępnym książkom na temat postu Daniela.

Kiedy zdecydowałam się na przeprowadzenie ścisłej diety dr Dąbrowskiej po raz pierwszy, byłam w trakcie poszukiwań kolejnych rozwiązań problemów alergii mojego syna. Chciałam przekonać się na własnej skórze co oznacza kilkudniowa, a potem kilkutygodniowa głodówka. Jaki to może mieć wpływ na organizm, czy pomoże w „wyłapaniu” szkodliwego alergenu. Ograniczenie wielu produktów i skupienie się wyłącznie na wybranych warzywach i owocach, to w pewnym sensie dieta eliminacyjna, która nie jest nam rodzicom alergików obca.

Wiedziałam, że takiej diety nie stosuje się u dzieci, ale mój syn rośnie i kiedyś może sam zdecyduje się by zastosować tę metodę dla uspokojenia swojego „rozbudzonego” układu immunologicznego.

Podczas postu obserwowałam swoje ciało, jego reakcje i ogólne samopoczucie. Niezależnie od tego ile różnych informacji, często sprzecznych w zależności od tego gdzie są publikowane, przeczytam jeszcze o diecie dr Dąbrowskiej, stwierdzam z pełną świadomością, że nigdy nie przeżyłam dnia pełniej, a nocy spokojniej niż podczas diety warzywno-owocowej.

Ogólnie odżywiam się zdrowo i racjonalnie, nie jestem zwolenniczką diet cud bo uważam, że tylko świadomy i zdrowy styl życia mają sens.

Cieszę się jednak, że pięć lat temu wypróbowałam post dr Dąbrowskiej i teraz wracam do niego dwa-trzy razy w roku, głównie dlatego by ponownie doświadczyć tej niewiarygodnej jasności umysłu, euforii, weny twórczej bo tak właśnie dieta warzywno-owocowa działa na mnie.

Nie doświadczam tych negatywnych skutków, o których też można wiele przeczytać, może dlatego, że ściśle trzymam się założeń diety, a może dlatego, że ogólnie jestem zdrowa. Utrata kilku kilogramów tylko mi służy, a potem i tak wracam do swojego racjonalnego odżywiania i sportu, więc nie mam efektu jo-jo.

Niedawno skończyłam swój kolejny, tygodniowy post warzywno-owocowy. Tak jak zakładałam czułam się rewelacyjnie. Głód wyłączył się już trzeciego dnia a jasność umysłu i lekkość brzucha, pomogły mi uporać się z kilkoma projektami i przemyśleniami.

Kolejny tygodniowy post planuję w marcu br. Bądźmy w kontakcie i może Ty także zechcesz spróbować jak dieta warzywno-owocowa zadziała na Twój organizm. Przeczytaj wcześniej jednak najważniejsze informacje na temat samej diety dr Dąbrowskiej, wskazania i przeciwskazania. To podstawa zanim zaczniesz.

W mojej książce oprócz przepisów, umieściłam bardzo przystępnie i rzetelnie przygotowaną bazę merytoryczną na temat diety warzywno-owocowej, opartą o dostępne książki i publikacje dr Dąbrowskiej. Od poznania tej treści możesz zacząć. Jeśli chorujesz i bierzesz jakieś leki koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem.

Książkę zakupisz w Sklepie MAG ale teraz także w wybranych sklepach sieci Rossmann.

Z tej okazji rusza akcja „Przepis za Fotę”. 

Na czym polega ta zabawa?

 • Znajdź w swojej okolicy sklep Rossmanna, w którym dostępna jest książka Dieta warzywno-owocowa…
 • Zrób fotę pokazującą moją książkę na półce w sklepie.
 • Prześlij zdjęcie do mnie dowolną drogą (np. zostaw tu w komentarzu pod wpisem, w wiadomości na FB, czy e-mailem na kjankowska26@gmail.com). Dodaj info gdzie zdjęcie zostało wykonane (adres sklepu).
 • Skontaktuję się z Tobą i otrzymasz jeden z sześciu moich jeszcze niepublikowanych przepisów, prześlę Ci go na skrzynkę pocztową. Na zdjęciu widać, spośród których przepisów możesz wybierać. Wszystkie przepisy są bezglutenowe, bez mleka, bez jajek, bez soi.
 1. Babeczki drożdżowe z owocami np. z rabarbarem.
 2. Granola truskawkowa.
 3. Placuszki cukiniowe ze szparagami.
 4. Placek migdałowy z jabłkami.
 5. Kruche ciasto z jagodami i czerwoną porzeczką.
 6. Bułeczki drożdżowe z kruszonką.
Przepis za zdjęcie

Dobry deal? 

Z góry dziękuję i będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się tymi informacjami ze swoimi znajomymi.

Ściskam MAGicznie:)


No Replies to "Książka Dieta warzywno-owocowa... w sklepach sieci Rossmann"

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.