Piżamki Dermasova przetestowane

Ostatnie 2 miesiące, czyli właściwie okres wakacji, były czasem powrotu do zdrowia mojego alergika po zastosowaniu leczenia poszpitalnego zaleconego przez profesora Macieja Kaczmarskiego.

Cały ten okres spędziliśmy nad polskim morzem licząc nie tylko na poprawę stanu zdrowia skóry atopika, ale także wzmocnienie odporności organizmu poprzez zmianę klimatu.

O etapach leczenia wspominałam we wpisach: Gofry jaglano-owsiane bezglutenowe oraz “Komosa ryżowa z kurkami i warzywami” .

 

Jednym z elementów wspomagających leczenie skóry mojego alergika podczas pobytu nad morzem były piżamki Dermasova, które wybrała dla nas ambasadorka marki Dermasova i prezes Fundacji Zawsze o krok przed astmą.

Z fundacją “Zawsze o krok przed astmą” MAG nawiązała partnerską współpracę i wkrótce na blogu pojawi się kategoria przepisów “dla astmatyków”.

 

fot. Katarzyna Jankowska

fot. Katarzyna Jankowska

Piżamki Dermasova

 

Piżamki Dermasova wykonane są z materiału Evolon®, o właściwościach antyroztoczowych i antybakteryjnych, a ze względu na istnienie włókien srebra w materiale zapobiegają również rozwojowi grzybów.

Na stronie marki Dermasova przeczytałam, że:

 1. “materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc bielizna nie szeleści i nie podrażnia skóry, jest bardzo wygodna, miękka w dotyku, oddycha i jest delikatna, nie daje efektu „sztywności”,
 2. materiał nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć,
 3. nie wydziela żadnych substancji chemicznych w procesie użytkowania, które mogłyby wpływać w sposób szkodliwy na skórę,
 4. chroni przed alergenami, związanymi z roztoczami, a także zapobiega rozwojowi grzybów, a poprzez obecność włókien srebra (5%) wspomaga działanie antybakteryjne na skórę”

Jak zapewnia producent:

Piżamki dla Alergików DERMASOVA są:

 • przewiewne
 • hipoalergiczne
 • antybakteryjne
 • miękkie
 • wspomagają utrzymanie właściwego stanu wilgoci skóry
 • miłe w dotyku

Mają za zadanie:

 • zmniejszyć ryzyko nasilenia objawów chorobowych skóry atopika
 • poprawić komfort snu
 • zmniejszyć ryzyko nadkażeń bakteryjnych skóry oraz rozwoju grzybów na skórze
 • zapobiegać drapaniu i nasileniu zmian chorobowych skóry

 

Nad morzem mieszkaliśmy w wynajętym, wcześniej sprawdzonym apartamencie bez firan, dywanów i zbędnych przedmiotów które gromadzą kurz.

Aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych wyjechałam z własną pościelą, kołdrami i poduszkami.

Jeszcze przed wyjazdem zakupiłam specjalny śpiwór antyroztoczowy i poduszkę. Ubraliśmy je w naszą, wypraną w proszku dla alergika pościel i miejsce do spania było zabezpieczone.

 

Pierwsze tygodnie pobytu, ze względu na rozszerzanie diety mojego alergika i  tym samym poszukiwanie szkodliwych alergenów, wiązały się z okresami nasilenia zmian skórnych.

Próba wprowadzenia ryb do diety syna, o której pisałam we wpisie “Wytrawne babeczki z cukinią i suszonymi pomidorami“, spowodowała silne zmiany na skórze twarzy, szyi i kończyn. Pomimo leków przepisanych przez lekarza noc nie należała do łatwych.

Przyszedł czas na przetestowanie piżamek Dermasova.

Piżamki Dermasova przybyły do nas przed wyjazdem, szczelnie opakowane, wyglądały jak mały prezent.

 

fot. Katarzyna Jankowska

fot. Katarzyna Jankowska

 

Byliśmy ciekawi przede wszystkim jaki jest w dotyku materiał, z którego są zrobione, czy będzie na tyle gładki, aby nie podrażniać szorstkiej skóry atopika.

Nie wiem czy tak jest u wszystkich atopików ale mój syn bardzo wybiórczo podchodzi do tego co na siebie wkłada. Nie chodzi tu o nastolatkowe grymasy typu „to niemodne” tylko o specyficzne odczucia na skórze.

Skóra atopika jest sucha, podrażniona, łuszcząca się, ma podwyższoną temperaturę i szybciej się poci. To co mój alergik nakłada na siebie musi być delikatne, przewiewne i miłe w dotyku.

 

Zanim jednak doszło do dotykowego sprawdzania mój syn zwrócił uwagę na falbanki przy wykończeniach piżamek i stwierdził, że przysłali piżamę dla dziewczyn.

 

fot. Katarzyna Jankowska

fot. Katarzyna Jankowska

 

Obejrzeliśmy jeszcze raz opakowanie i okazało się, że piżamki są uniwersalne, ten sam fason dla chłopców i dziewczynek.

Pierwsza myśl:

Podpowiedzieć producentowi, aby powstał fason męski i damski.

O ile maluchom falbanki nie przeszkadzają, o tyle starszym chłopcom już tak 🙂

Piżamki wyprałam w temperaturze 60°C. Bardzo szybko wyschły, nie wymagały prasowania.

 

Tej nocy po zjedzeniu ryby, gdy świąd był uporczywy i mój syn niewiele spał zgodził się na nałożenie piżamek Dermasovy.

Spał naprawdę spokojniej, świąd zdecydowanie się zmniejszył.

Gumki, które utworzyły falbanki spełniły swoje zadanie. Zablokowały możliwość dotarcia do podrażnionej skóry.

 

Niestety zbyt silne zmiany na skórze szyi i dekoltu wymagały kilkukrotnego nakładania maści w nocy, a ponieważ górna część bluzki podobnie jak przy kończynach jest wykończona gumką, dotarcie do tego miejsca miałam zbyt ograniczone.

Przy zaostrzeniach skóry szyi i dekoltu nie zakładaliśmy więc górnej części piżamek.

 

Mój syn zapytany następnego dnia „I jak ci się spało w tych piżamkach?”, odpowiedział „Mogą być, nawet przyjemne”.

 

Jak do wszystkiego co stosuję w walce z alergią syna i do tych piżamek podeszłam z dystansem. Nie wierzę we wszystko co mówi producent, a już na pewno nie wierzę reklamom.

 

W naszej opinii piżamki Dermasova naprawdę są przyjemne w dotyku, nie podrażniają skóry atopika i działają przeciwświądowi.

Wspomagają leczenie chorej skóry, zmniejszają świąd i przyczyniają się do zwiększenia komfortu snu.

Z pewnością jeszcze lepiej sprawdzą się w okresie jesienno-zimowym, bo w okresie upałów może być w nich atopikowi za ciepło.

 

Zamawiając je, należy wypełnić krótki formularz, w którym podajemy rozmiar. Można dobrać do zamówienia specjalne rękawiczki i kapcie.

Cennik wyrobów Dermasova –  jest widoczny na stronie sklepu.

Dużym ułatwieniem przy wyborze jest Tabela rozmiarów.

Stan skóry mojego alergika uległ znacznej poprawie, wróciliśmy już do domu. Piżamki wyprane, leżą na półce w szafie i oby nie było konieczności ich zakładania jak najdłużej.

 

Wszystkim alergikom/atopikom życzymy spokojnych nocy w piżamkach Dermasova.

 

piżamki Dermasova

 

2 komentarze to "Piżamki Dermasova przetestowane"

 • comment-avatar
  Joanna Jaszczyk 20 sierpnia 2014 (16:48)

  Ja będę testować rękawiczki. Na razie tylko wygląd piżamek i akcesoriów do mnie nie przemawia, córka stwierdziła że są brzydkie i ona nie chce.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.