O mnie

O blogu:

Mama Alergika Gotuje (MAG) to zdrowa ekologiczna kuchnia pozbawiona alergenów.

Przygotowałam już ponad 1000 przepisów na sprawdzone dania bez jajek, mleka krowiego, koziego, soi, selera, kakao, orzechów i miodu (w tym około 500 przepisów bez glutenu i bez cukru).

Pokaźna liczba przepisów przygotowana została z myślą o biegaczach i osobach na diecie wegańskiej.

Jako Mama Alergika piąty rok gotuję, dzielę się wskazówkami i inspiruję czytelników bloga. Udowadniam, że pomimo wielu ograniczeń w diecie można odżywiać się smacznie i zdrowo. Pokazuję jak wyczarować różnorodne dania przy użyciu coraz to nowych zamienników bogatych w cenne składniki odżywcze.

Wierzę, że jesteśmy tym co jemy, dlatego propaguję zdrowe odżywianie, pozbawione sztucznych barwników, konserwantów i żywności przetworzonej.

Wszystkie moje potrawy powstają na bazie naturalnych i ekologicznych produktów.

 O mnie: ProfilJestem mamą 22 letniej Natalii i 12 letniego Konrada-Alergika. 

Ukończyłam Wyższą Szkołę Zarządzania i Bankowości w Poznaniu oraz podyplomowe studia w zakresie Zarządzania Zasobami Pracy w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jestem optymistką z listą marzeń, które spełniam krok po kroku. Kocham książki, taniec i taką muzykę, która mi się podoba. Marzę o podróżowaniu i poznawaniu nowych miejsc. Dzielę się swoimi małymi i dużymi podróżami na blogu Alergik w podróży.

Pokochałam bieganie, spełniłam swoje kolejne marzenie i w 2015 r. przebiegłam swój pierwszy maraton!

 

 

Jestem autorką książek: „Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie”, której premiera odbyła się 03 grudnia 2014 roku, Mama Alergika Gotuje. Na Wyjątkowe Okazje”, która pojawiła się na rynku 23 kwietnia 2015 r. oraz „Mama Alergika Gotuje. Z Dziećmi”, którą wydałam samodzielnie, w sprzedaży dostępna jest od 20 maja 2016 r.

Wszystkie książki można zakupić w internetowym Sklepie MAG.

 

 

okladka_front_3D_small (2)

MAG_2_okladka_3D_kiosk

 okladka-twarda_z-grzbietem_przod_3d_internet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stworzyłam bazę bezpiecznych przepisów po to, aby wymazać ze słownika alergika słowa inny i dziwny. Od dziś każdy alergik jest po prostu wyjątkowy! 

„Mama Alergika Gotuje. Z Dziećmi” to poradnik pełen kolorowych, apetycznych zdjęć, ręcznie namalowanych ilustracji, wierszy, ciekawostek i prostych dań, które dziecko przygotuje samodzielnie lub z pomocą opiekuna.

Tworząc tę książkę chciałam połączyć realny codzienny świat, z magią przez duże MAG. Moim celem jest zachęcenie rodziców do wspólnego spędzania czasu w dziećmi poprzez rodzinne przygotowywanie zdrowych posiłków a tym samym kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych u najmłodszych/

Obecnie pracuję nad kolejną książką z serii Mama Alergika Gotuje, która ukaże się w 2017 r.

 

O mnie i bieganiu :

https://mamaalergikagotuje.pl/inne/mama-alergika-i-biegnij-warszawo/

https://mamaalergikagotuje.pl/inne/mama-alergika-gotuje-i-biega-moj-pierwszy-polmaraton/

http://niedoskonalamama.pl/biegne-i-rosne-w-wewnetrzna-sile/

Czytelnicy o blogu:

„O MAG, jak Ty mi ułatwiasz życie :))) Od kilku m-cy jestem ze względu na synka na diecie bez jajek, bez białka krowiego, koziego itp., orzechów, soi i jeszcze kilku produktów. Dziecię zaczyna dorastać i z paniką myślałam o tym, co mu będę gotować skoro nawet masa warzyw na razie uczula, nie mówiąc o tym, że sama z utęsknieniem myślałam o naleśnikach i ciastkach. A tu jest WSZYSTKO. No normalnie WSZYSTKO. Dzięki! „

„Witam, pierwszy raz tutaj zagadnęłam ..zupełnie przez przypadek ..pokrętną dróżką … i tak sobie patrzę .. nie mam alergii (albo nic o tym nie wiem  )..ale przepisy są super!! .. mega fajne.. proszę nie przestawać i dzielić się inspiracjami z ludem  .. pozdrawiam gorąco!”

„Dziękuję Gotująca Mamo Alergika za dzielenie się przepisami na pyszne dania. Trudno jest nauczyć się gotować bez składników, które były podstawą diety przez większość życia i robić to smacznie. Zdaję sobie sprawę jak wielki trud i ile serca włożyłaś w wymyślenie i przygotowanie posiłków dla swojego dziecka/dzieci i doceniam to bo jestem w podobnej sytuacji a gotowanie nie jest moją najmocniejszą stroną. Dziękuję.”

„Chciałam bardzo podziękować Pani za ten blog, dzięki niemu uwierzyłam, że można smacznie, zdrowo i przede wszystkim bez alergenów coś wyczarować. Kiedy dowiedziałam się że moje młodsze dziecko ma alergię na jajko i mleko i nie wiadomo do końca na co jeszcze załamałam się, bo wraz z nim ja też musiałam przejść na dietę, karmię piersią. Ale od kiedy natrafiłam na Pani blog codziennie wybieram jakiś nowy przepis i jestem bardzo zadowolona…”

„Mamo Alergika dziękuję – dzięki Tobie dowiedziałam się, że dieta bezglutenowa to nie tragedia dla dziecka i można zrobić wiele dań, o których nie miałam pojęcia, dziś jeszcze trochę poszperałam i jutro zaczynam pierwsze próby w kuchni:-) 

Kontakt:

MAG Katarzyna Jankowska

ul. Zgrupowania AK Żmija 1/47 01-875 Warszawa 

NIP: 913 121 56 16 (wystawiam faktury VAT)

kjankowska26@gmail.com