MAGiczna koszulka Nowy projekt MAG

MAGiczna koszulka Nowy projekt MAG.

Pomysł na MAGiczne koszulki powstał podczas zeszłorocznych wakacji.

Jako MAG nie tylko gotuję, lecz także staram się podróżować z moim alergikiem. Łatwo nie jest i właśnie te trudniejsze chwile okazują się najbardziej inspirujące.

Podczas każdej wizyty w hotelu czy restauracji, zwłaszcza poza granicami kraju, musiałam się nieźle nagimnastykować żeby się porozumieć z personelem, kucharzem, kelnerem.

O ile po angielsku udawało mi się porozumieć z kierownictwem, recepcją czy głównym kucharzem, o tyle z obsługą i kelnerami – nie zawsze. Często sprawdzał się mix różnych języków.

Oczywiście nie chodzi tu o zwykłą konwersację, ale o dopytanie się odnośnie składu potraw i ewentualnych alergenów. Takie dokładne rozeznanie jest konieczne, bo często ratuje życie naszych dzieci.

Zastanawiałam się, jak ułatwić życie rodzicom alergików, choćby podczas tych zagranicznych wakacji, i przyszedł mi do głowy pomysł na uniwersalne MAGiczne symbole.

MAGiczna koszulka dostępna wyłącznie w Sklepie MAG.

Zapraszam do lektury!

MAGiczna koszulka Nowy projekt MAG

Dostępna wyłącznie w Sklepie MAG

 

MAGiczne ikonki stworzyłam wraz z panią grafik Agatą Wardą, współpracującą ze mną przy moich książkach.

Chciałam, aby symbole były zabawne i kolorowe, by alergia nie kojarzyła się dzieciom z czymś negatywnym.

Od lat staram się uświadamiać rodziców, że alergia to nie wyrok, to sygnał od organizmu, że coś w nim trzeba naprawić.

Przekonuję, że alergia to motor do zmian zwłaszcza ku zdrowszemu odżywianiu.

Umieściłam te ikonki na koszulkach i teraz wystarczy, by pokazać palcem konkretny alergen, dać znak ręką czy głową, że właśnie tego nie można jeść, a już osiągamy duży sukces w porozumieniu się.

Alergeny na koszulkach można zaznaczyć lub podpisać w języku kraju, do którego jedziemy, można obok nich nalepić naklejki z opisem w danym języku. Zawsze będzie to większa pewność, że zostaniemy zrozumiani.

Planuję kolejne wzory także z angielskimi napisami.

Wakacje tuż tuż, taka koszulka z pewnością się sprawdzi w podróży z alergikiem!

Problem porozumienia podczas wakacji uznałam za rozwiązany więc do głowy przyszły mi kolejne pomysły na wykorzystanie moich ikonek.

MAGiczna koszulka sprawdzi się więc podczas: 

 • zielonej szkoły
 • wycieczek
 • codziennej wizyty w przedszkolu czy szkole
 • podczas wyjazdów do babci, cioci czy znajomych.

Przygotuję różne wzory i rozmiary.

 

Dziś oficjalnie ogłaszam START nowego MAGicznego Projektu!

MAGiczne koszulki wkraczają do akcji!

 

Dlaczego moje koszulki są unikatowe?

 • Połączyłam praktyczność, jakość, naukę i zabawę.
 • Koszulki wykonane są z bawełny organicznej bardzo dobrej jakości.
 • Kolorowy nadruk jest wykonany najtrwalszą metodą czyli Sitodrukiem.
 • Ikonki są kolorowe, nowoczesne, zabawne.
 • Zaznaczamy je przy pomocy spieralnych flamastrów, technika zaznaczania jest dowolna.

 

Flamastry przetestowałam w praniu. Ślady po nich znikają już w 30°C i koszulkę można malować po raz kolejny. Testowałam je także w 40°C, jak i w 60°C. Nie zauważyłam, aby po praniu się skurczyły. Do prania stosowałam płyny i proszki ekologiczne, zalecane dla alergików.

Koszulki występują w kilku rozmiarach, na początek przygotowałam wersję dla dzieci w wieku 3–4 lat, 5–6 lat oraz w wieku 7–8 lat. Koszulki są białe.

Oczywiście słucham podpowiedzi czytelników mojego blogu i z pewnością wezmę je pod uwagę. Mogą więc pojawić się jeszcze inne rozmiary, wzory czy kolory.

 

Projekt MAG jest innowacyjny, nie spotkałam się z takim drugim na rynku!

 MAGiczna Koszulka jest WYJĄTKOWA!

 1. Uczy dzieci, babcie, ciocie i panie w przedszkolu, z jakimi alergenami pokarmowymi czy wziewnymi najczęściej mamy do czynienia.
 2. Bawi – bo przecież to niezła frajda bezkarnie pomalować ubranie, które chcemy założyć.
 3. Jest wielorazowa nie tylko dlatego, że można ją założyć kilka razy, zanim się z niej wyrośnie, ale dlatego, że za każdym razem można ją wyprać i znów zaznaczyć grupę alergenów. Bardzo często jest tak, że zimą, gdy rośliny już nie pylą, dzieci mogą jeść więcej warzyw i owoców, nie reagują na pyłki, wówczas nie musimy tych alergenów zaznaczać. Wiosną mamy szansę stworzyć nową listę.
 4. Pobudza wyobraźnię. Forma zaznaczania na koszulce jest dowolna. Można alergen odhaczyć tzw. ptaszkiem, zamalować kółeczko, przekreślić ikonkę czy otoczyć ją kołem. Z pewnością każde dziecko znajdzie swój własny sposób, by pokazać, czego nie może jeść.
 5. Daje poczucie bezpieczeństwa. Małe dzieci nie zapamiętają wszystkich alergenów, zwłaszcza gdy jest ich więcej. Rodzice nie muszą już stale powtarzać personelowi w przedszkolu, czego nie wolno dziecku podawać do jedzenia. Pani w przedszkolu czy w szkole spojrzy na koszulkę i wie, że niektóre produkty są dla dziecka niedozwolone.
 6. Ułatwia życie. Kiedy wysyłamy dziecko do cioci, z wizytą do kolegów albo na wycieczkę, taka koszulka to prawdziwy skarb. Bez słów osiągamy ważny cel: informujemy o możliwym zagrożeniu. Dziecko pokaże, czego mu nie wolno, a dorośli stają się uważniejsi. Niełatwo zignorować taki komunikat.
 7. MAGiczna koszulka jest COOL

Modelki Mila i Bianka to MAGiczne Bohaterki, występują w koszulkach, rozmiar 104/110 na 3-4 lata. Starsza Mila ma 5 lat i 113 cm wzrostu, Bianka ma 3 lata i 93 cm wzrostu.

 

Koszulki są dostępne wyłącznie w Sklepie MAG.

Pilotażowa wersja ma ograniczoną ilość.

Specjalnie dla Was przygotowałam promocyjne zestawy w atrakcyjnych cenach!

W Sklepie MAG można już płacić kartą płatniczą MASTER CARD i VISA. 

 

Czekam również na Wasze uwagi, komentarze i opinie.

Chętnie też poznam Wasze preferencje by stworzyć jeszcze ciekawsze wersje MAGicznych produktów!

 

 

No Replies to "MAGiczna koszulka Nowy projekt MAG"

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.