Pierwsze Warsztaty Kulinarne MAG

Nadszedł czas na warsztaty z Mamą Alergika! 
We współpracy z Fundacją Alabaster i w ramach projektu Halo! Atopia w najbliższą sobotę odbędą się moje pierwsze warsztaty kulinarne. 

Przygotowałam 5 przepisów, częściowo znanych, częściowo zmodyfikowanych na świąteczne słodkości dla Alergików. 
Wszystkie pyszności pozbawione będą rafinowanego i nierafinowanego cukru oraz głównych alergenów: jajek, mleka, soi, miodu, kakao, orzechów. 

Powstaną także bezglutenowe prezenty. 
Czy uda się nam wszystkie przepisy wykorzystać podczas spotkania? Mam taką nadzieję:) 
Na kilka godzin dzieci uczestniczące w warsztatach staną się magicznymi pomocnikami MAG. Wykroją różne pierniczki, pomogą rodzicom przy bezglutenowych prezentach. Znajdzie się także czas na prace techniczne, ale nie wszystko mogę dziś powiedzieć, więc cicho sza.
Cieszy mnie, że tyle chętnych osób zgłosiło się na spotkanie, niestety nie jesteśmy w stanie tym razem, wszystkich zaangażować do wspólnego gotowania. Ale nie martwcie się Fundacja Alabaster już zastanawia się nad kolejnymi warsztatami z MAG:)


Uzyskaliśmy wsparcie sponsorów:)
Vegabutik – sklep z żywnością dla osób które chcą się zdrowo odżywiać, wyposażył nas we wszystkie produkty spożywcze, za wyjątkiem karobu! 

Sklep prowadzony jest  przez osoby, które na co dzień walczą z alergią swoich dzieci. To miejsce nie tylko zdrowych zakupów, ale także wsparcia i zrozumienia ze strony właścicieli. 
Karob niezmiennie stosuję w kuchni ten sam, sprawdzony a dostarczony na warsztaty przez firmę Atakan, importera Karobu w proszku i melasy z chleba świętojańskiego.
Jeśli chcecie być na bieżąco z informacjami o karobie, zachęcam do zajrzenia na ich profil na Facebooku. O moich początkach z karobem możecie przeczytać TUTAJ.

Z pomocą przyszła nam także pani Ewa, która tworzy artystyczne torty i użyczyła nam trochę kuchennych akcesoriów. 
Marzy się Wam pyszny tort, także dla alergików? Na stronie Artystyczne Wypieki Ewy jest w czym wybierać!
Sponsorom bardzo dziękujemy a teraz skupiam swoją uwagę na sobotnim przedpołudniu. Trzymajcie za mnie kciuki i niech moje czarowanie dobrze się przysłuży słusznej sprawie:)

No Replies to "Pierwsze Warsztaty Kulinarne MAG"

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.