Światowy tydzień alergii 2015

Z inicjatywy Światowej Organizacji Alergii (World Allergy Organization,WAO) oraz 95 narodowych towarzystw naukowych, już po raz piąty,

w dniach od 13 do 19 kwietnia 2015 r. odbywa się  Światowy Tydzień Alergii,

którego celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat chorób alergicznych.

Poniżej zamieszczam więcej danych na temat przebiegu tygodnia alergii w Polsce.

Informacje zostały zaczerpnięte ze strony Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Zapraszam do lektury i czynnego udziału w tym wydarzeniu

 

“W tym roku, obchody tygodnia alergii mają na celu uświadomienie społeczeństwom barier i ograniczeń wynikających z przebiegu chorób alergicznych, w tym w szczególności powiązań pomiędzy doświadczaniem chronicznego nieżytu nosa a zapadalnością na astmę.

 

Alergiczny nieżyt nosa jest najczęstszą chorobą alergiczną, na którą cierpi od 10 do 40% populacji świata, zwłaszcza dzieci, a jego występowanie wciąż rośnie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na świecie około 400 milionów ludzi cierpi na alergiczny nieżyt nosa, a kolejne 300 mln na astmę. Alergiczny nieżyt nosa występuje u około 80 procent chorych na astmę, a 40 % pacjentów z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa ma także astmę. Współwystępowanie zatem tych dwóch chorób jest alarmujące, a ryzyko zachorowania na astmę wśród pacjentów z alergicznym nieżytem nosa bardzo wysokie.

Taki obraz epidemiologiczny prowadzi do wzrostu obciążeń społecznych i ekonomicznych dla pacjentów, opiekunów i całego społeczeństwa.

 

W ramach obchodów tygodnia alergii, zapraszamy w dniach 13 – 16 kwietnia do Poradni Specjalistycznej Wojskowego Instytutu Medycznego (WIM) w Warszawie.

Harmonogram konsultacji:

13.04 poniedziałek godz.8-12:00, Poradnia specjalistyczna

14.04 wtorek godz.8-12:00, Poradnia specjalistyczna

15.04 w środę godz.11-14:00 Poradnia Alergologiczna w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii

16.04 czwartek godz.13-17:00, Poradnia Specjalistyczna. Zespół alergologów z WIM z okazji tygodnia alergii- bezpłatnie-będzie wykonywać konsultacje alergologiczne.

 

Szczególnie zapraszamy osoby z przewlekłym katarem mające takie objawy jak: kaszel, świsty i uczucie duszności.

Koordynatorem akcji w WIM jest dr Piotr Dąbrowiecki i mgr Katarzyna Mirkowska tel.502 265 246

W ramach obchodów tygodnia alergii w czwartek 16 kwietnia o godzinie 10:00 odbędzie się wykład i warsztaty dla chorych pt. „Astma i alergia razem czy obok siebie” wykład i warsztaty poprowadzi dr Piotr Dąbrowiecki.”

 

Założenia tej akcji i zaproszenie władz WAO do udziału w Światowym Tygodniu Alergii 2015 znajdują się na oficjalnej stronie internetowej tego wydarzenia – www.worldallergy.org/worldallergyweek

 
 
logo WAW
 
 

No Replies to "Światowy tydzień alergii 2015"

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.