Natura Food 2016 w Łodzi

Już w najbliższy weekend tj. w dniach 7-9 października w Łodzi, odbędą się Targi NATURA FOOD i beECO.

To najważniejsze i największe targi ekobranży w Polsce oraz czołowa impreza tego typu w Europie Środkowo – Wschodniej.

W gronie wystawców obecne będą zarówno firmy dobrze rozpoznawalne na polskim rynku bioproduktów jak i przedsiębiorcy prezentujący nowe produkty i innowacyjne rozwiązania. 

Targi NATURA FOOD i beECO to okazja do zapoznania się w jednym miejscu i czasie z szeroką ofertą produktów wysokiej jakości wytwarzanych zarówno przez polskich, jak i zagranicznych producentów i przetwórców.

Co roku Targi odwiedza ponad 12 tys. osób.

W tym roku MAG odwiedza targi także jako wystawca. Dnia 8 października w sobotę zapraszam na stoisko Biokuriera nr. 262, gdzie będzie można ze mną indywidualnie porozmawiać oraz zakupić moje książki w specjalnych „targowych” cenach!

Zapraszam więc na stoisko 262!

Do zobaczenia!

 

Targi NATURA FOOD i beECO 2016 w Łodzi

 

W tegorocznej edycji Targów NATURA FOOD i beECO weźmie udział ponad 350 firm, producentów, przetwórców, eksporterów i dystrybutorów żywności wysokiej jakości. Zdecydowana większość wystawców, bo ponad 50% prezentować będzie produkty posiadające certyfikaty ekologiczne oraz produkty naturalne, niskoprzetworzone, wytwarzane w oparciu o składniki wysokiej jakości.

W ofercie targowej nie zabraknie także produktów z segmentu vege, fit, superfoods czy ekologicznych linii produktów dla dzieci.

Nowością będą z pewnością produkty ekologiczne gotowe do spożycia, które są propozycją dla osób żyjących szybko, w dużym tempie.

Bogatą ofertę zaprezentują również producenci artykułów nieżywnościowych, takich jak naturalne i ekologiczne kosmetyki oraz środki czystości.

Będę też suplementy diety, ekologiczne ubrania, opakowania i wiele innych.

Wśród wystawców pojawią się również producenci nowoczesnego sprzętu AGD firm polskich ale także z Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Czech, Litwy, Włoch, Grecji i Szwecji.

Kochani przygotujcie duże torby na zakupy, bo z tych targów na pewno nie wyjdziecie z pustymi rękami!

 

banerek_300x600px

 

Czytelników MAG zainteresuje zapewne tematyka alergii.

Alergia jest w tym roku mocno akcentowana zarówno w ramach ekspozycji targowej, jak i w programie towarzyszącym.

Organizatorzy słusznie zauważyli, że coraz więcej osób zmaga się z problemem alergii i że odpowiednia dieta oraz właściwy dobór produktów stosowanych w życiu codziennym ma ogromny wpływ na jej leczenie.

W ramach NATURA FOOD i beECO szeroko prezentowane będą produkty z segmentu free from czyli bez alergenów – bez glutenu, bez laktozy, bez jajek czy bez cukru, a także naturalne kosmetyki i środki czystości.

Wiedzę związaną z alergiami będzie można pogłębić podczas Forum Alergii (dnia 9.10), które zostało przygotowane wspólnie z redakcją Hipoalergiczni, a poprowadzi je alergolog prof. Krzysztof Buczyłko.

Uczestnicy forum uzyskają informacje o różnych rodzajach alergii, dowiedzą się jak komponować dietę alergika z wykorzystaniem naturalnych produktów oraz jaką rolę w walce z alergią pełnią kosmetyki naturalne.

 

W ramach targów odbywa się również Ogólnopolskie Spotkanie Blogerów Kulinarnych toczące się pod hasłem „Internet w naturze – natura w Internecie”.

Wspominam o tym ponieważ MAG jako zaproszony gość uczestniczy w jednej z dyskusji wraz z blogerami kulinarnymi, lifestylowymi propagatorami zdrowego stylu życia i będzie rozmawiać o tym, na czym polega jakość naturalnej żywności w życiu i Internecie.

 

Podczas NATURA FOOD nie zabraknie także atrakcji dla miłośników gotowania i dobrego jedzenia.

W specjalnej Strefie odbędą się pokazy kulinarne które poprowadzą m.in.: Joanna Jakubiuk, Marcin Piotrowski, Sebastian Kornacki, Carlos González Tejera oraz Atelier Smaku.

 

Jako, że targi NATURA FOOD i beECO są przyjazne dzieciom, zwiedzając stoiska rodzice, będą mogli zostawić maluchy pod czujnym okiem opiekunów, którzy zgodnie z zasadą uczyć-bawiąc, zainspirują maluchy do  ekologicznych gier i zabaw.

 

I jeszcze kilka organizacyjnych informacji:

Godziny zwiedzania:

7 października – 10:00 – 18:00

8 października – 10:00 – 18:00

9 października – 10:00 – 17:00

 

Ceny biletów:

Bilet normalny jednorazowy (beECO & Natura Food) – 15.00 PLN

Bilet ulgowy jednorazowy (beECO & Natura Food) – 10.00 PLN

Bilet normalny trzydniowy (beECO & Natura Food) – 30.00 PLN

Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) (beECO & Natura Food) – 30.00 PLN

Bilet normalny jednorazowy online (beECO & Natura Food) – 11.00 PLN

Bilet normalny trzydniowy online (beECO & Natura Food) – 22.00 PLN

dzieci do lat 10 – 0.00 PLN

 

Szczegółowy program Targów (klik):

Więcej informacji o imprezie:

www.naturafood.pl
www.facebook.com/NATURAFOOD 

 

 

Do zobaczenia w Łodzi w sobotę dnia 8 października, stoisko Biokuriera nr. 262.

 

plakat_a3_nf_2016

 

 

2 komentarze to "Natura Food 2016 w Łodzi"

 • comment-avatar
  slowfashioncafe 5 października 2016 (19:09)

  Zdrowe jedzenie dla osób, które nie gotują – opcja dla mnie idealna. Zjawię się na targach w miarę możliwości, żeby poznać to, co warto kupować. Dopóki nie podpisaliśmy tej umowy CETA… 😉

  • comment-avatar
   Katarzyna Jankowska 5 października 2016 (22:00)

   Mam nadzieję, że nie dojdzie do jej podpisania, warto natomiast podpisać petycję która się jej sprzeciwia. Myślę, że podczas targów będzie moc dań do wypróbowania:)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.