Deser lodowy z Super Krówką

Drogie Mamy, z pewnością już cieszycie się pachnącymi kwiatami i laurkami:)

Moje dzieci choć już duże (24 i 14 lat) wiedzą, że tego dnia, Dnia Mamy oprócz uścisków ucieszą mnie ich własnoręcznie wykonane laurki. W dzień mamy nie wolno im dorastać dlatego laurki są takie jak dawniej. Zerknijcie na nie pod wpisem:)

Deser, który wyczarowałam z użyciem kremu truskawkowo-kakaowego od Super Krówki przygotujecie w kilka minut. Ja zawsze mam kilka zamrożonych bananów pod ręką bo nigdy nie wiadomo kiedy moja rodzina będzie miała ochotę na domowe lody.

Tak, czasem korzystam z gotowych produktów ale zawsze kieruję się ich składem. Krem truskawkowo-kakaowy Super Krówka nie zawiera mleka, jajek, oleju palmowego, sztucznych dodatków, jest wegański i ekologiczny.

Producent na opakowaniu zaznaczył że produkt może zawierać: mleko, soję, orzechy arachidowe, orzechy laskowe, pistacje i sezam więc jeśli występuje reakcja na śladowe ilości tych alergenów to lepiej przygotować taki deser bez dodatku tego kremu. Wystarczy zmiksować zmrożone banany i truskawki, można dodać np. dozwolony wegański jogurt i gotowe.

Podałam ten deser od razu po przygotowaniu, ale jeśli przelejemy go do foremek na lody to po ok. 3 godzinach będziemy cieszyć się domowymi lodami na patyku:)

Zapraszam po przepis i życzę Smacznego

Deser lodowy z Super Krówką

(wegański, bezglutenowy, zawiera kakao)

Czas przygotowania: 10 minut

Ilość: 3 porcje

Składniki:

Przygotowanie:

 1. Banany obieramy ze skórki wkładamy na min 2 h do zamrażarki (u mnie zwykle na noc).
 2. Zmrożone banany łamiemy na mniejsze części wkładamy do blendera kielichowego lub melaksera.
 3. Dodajemy krem Super Krówki (można dodawać stopniowo, sprawdzając smak i słodkość deseru, im więcej kremu tym deser słodszy).
 4. Wciskamy sok z połówki cytryny i dodajemy umyte, oczyszczone z szypułek truskawki lub truskawki mrożone.
 5. Całość blendujemy na krem (im więcej truskawek dodamy tym deser będzie rzadszy).
 6. Próbujemy i doprawiamy do smaku sokiem z cytryny.
 7. Podajemy od razu lub przechowujemy w lodówce i wyjmujemy przed podaniem lub przelewamy do foremek na lody i wkładamy do zamrażarki na ok. 3 h.

Fot. Katarzyna Jankowska

Fot. Katarzyna Jankowska

Fot. Katarzyna Jankowska

No Replies to "Deser lodowy z Super Krówką"

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.