Oczyszczający koktajl z jarmużu i grapefruita

Dziś serwuję oczyszczający Koktajl z jarmużu i grapefruita!

Jak już wiecie ze wcześniejszych moich wpisów, jarmuż to jedno z najcenniejszych warzyw. Porównywalny  z mlekiem pod względem zawartości wapnia, posiada mnóstwo żelaza, witamin K, A, C. Dzięki wysokiej zawartości silnych przeciwutleniaczy ma także właściwości przeciwzapalne, odmładzające! Jeśli jeszcze ktoś go nie wypróbował to zachęcam gorąco, nie będziecie żałować. Grapefruit zaraz po kiwi i dzikiej róży ustawia się w kolejce, żeby go docenić pod względem zawartości witaminy C. Ma tyle zalet, że trzeba by poświęcić mu dużo miejsca na wyliczanie. Podkreślę jeszcze jego działanie antygrzybiczne, wpływ na wygląd i stan skóry. Ułatwia trawienie, przyspiesza przemianę materii, pomaga oczyścić organizm z toksyn. Jest cytrusem więc alergicy ostrożnie do niego podchodzą. Pamiętajcie jednak, że najczęściej uczula to czym jest potraktowany w podróży z ciepłych krajów na nasz rynek. Wybierajcie więc owoce ekologiczne. Jeśli zauważycie reakcję na grapefruity będzie wiadomo, że to właśnie je należy wykluczyć z diety.

Mój alergik na szczęście nie wykazuje reakcji na ten owoc, nie podaję go jednak często.

Na blogu znajdziecie więcej propozycji na smakowite Koktajle.

Przy diecie dr. Dąbrowskiej koktajlu nie dosładzamy! Życzę Smacznego!

A jeżeli szukasz innych przepisów opartych wyłącznie o owoce i warzywa, sięgnij do książki “Dieta warzywno-owocowa. Uzdrawiająca moc roślin. 150 przepisów“.

Dieta warzywno-owocowa. Uzdrawiająca moc roślin. 150 przepisów książka Katarzyna Jankowska

Zielony koktajl oczyszczający

(jarmuż i grapefruit)

Składniki:

 • 50 g liści jarmużu
 • 200 ml soku z grapefruita
 • 250 ml wody mineralnej
 • syrop klonowy do smaku

Przygotowanie:

 1. Umyte, oczyszczone z twardych części liście jarmużu umieszczamy w blenderze, zalewamy świeżym sokiem wyciśniętym z zimnych grapefruitów, dokładnie miksujemy
 2. Opcjonalnie dosładzamy syropem roślinnym, podajemy od razu, najlepiej na śniadanie lub po bieganiu

Wskazówki: Ja wolę koktajl, w którym pływa rozdrobniony jarmuż, nie dosładzam. Mojemu synowi koktajl dodatkowo przepuszczam przez sitko, dokładnie odciskam soki, podaję klarowny.

Fot. Katarzyna Jankowska

Fot. Katarzyna Jankowska

1 Reply to "Oczyszczający koktajl z jarmużu i grapefruita"

 • comment-avatar
  Mario21 30 sierpnia 2014 (22:30)

  Cześć koleżanki! 😉 Ostatnio razem z przyjaciółką szukałyśmy jakiś fajnych ciuszków dla naszych maluszków, jest co prawda tego sporo, ale szukałyśmy też jakieś pomysłu jak to wszystko skomponować, tak właśnie trafiliśmy na tego bloga… http://www.bakusiowo.pl/jak-modnie-ubrac-dziecko/ Dzieci na zdjęciach wyglądają naprawdę słodko! Polecam sobie sprawdzić i ocenić ;*

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.