Koktajl bananowy z ananasem i truskawami

Weekend spędziliśmy nad morzem. Nie zabierałam komputera, lubię odpocząć od codzienności zwłaszcza gdy w pobliżu szumią fale:) Zresztą miałam komórkę i FB więc tak całkowicie się nie wyłączyłam. 
Było ciepło i pięknie. Kochamy polskie morze i zwykle mamy szczęście do pogody. Zresztą jeśli nie pada deszcz to każda temperatura jest dla nas do zniesienia. Najważniejsze jest nadmorskie powietrze (bez alergenów) i szum fal!
Konrad świetnie się czuje nad morzem, zwykle odstawiamy leki a stan jego skóry z każdym dniem się poprawia. Mój syn, nieważne jak zimne jest morze, musi się w nim zanurzyć. Ja marznę od samego patrzenia na niego, a jego czasem trudno z wody wyciągnąć. Nie przeziębia się na szczęście. Tym razem było podobnie ale sprzyjała nam także słoneczna pogoda.  
Prawie każdy dzień zaczynamy od mieszanek koktajlowych. Dostępnych owoców z dnia na dzień coraz więcej więc kombinacji na koktajle przybywa. Zawsze zabieram ze sobą ręczny blender. Mieszam te owoce, które akurat mam pod ręką i te które może jeść mój Alergik. 
Tym razem czas na ananas, banan i truskawki. Dla siebie dosypałam jeszcze ziarna chia, wypiłam i pobiegłam 15 km:) 
Kiedyś nie lubiłam porannego biegania, wydawało mi się, że nie będę mieć energii, że rozboli mnie głowa. Nic bardziej mylnego, ale trzeba pamiętać aby nie najadać się przed bieganiem, żeby nie obciążać organizmu podczas wysiłku. Zresztą każdy kto po solidnym posiłku zechce pobiegać szybko się zorientuje, że to mu nie służy. Posiłek powinno się zjeść na 3-4 godziny przed bieganiem. 
Skoro jednak biegam rano dostarczam organizmowi coś w rodzaju przekąski, w niedużych ilościach. Zjadam kromkę białego chleba z dżemem albo wypijam koktajl owocowy z chia. Wkładam do kieszonki garść rodzynków czy suszonych moreli. Do bidonu wlewam Domowy Napój Izotoniczny i w drogę. 
Dziś już jesteśmy w domu, każdy wrócił do swoich codziennych spraw. Dobrze, że udało się nam wyrwać na kilka dni. Takie 3 dni poza domem a wypoczynek jak na wakacjach:) 
Zapraszam i życzę Smacznego
 
 

 

Koktajl bananowy z ananasem i truskawkami

 
CZAS PRZYGOTOWANIA: 10 minut
ILOŚĆ: 3 porcje 
Składniki:
 • 1-2 dojrzałe banany 
 • ok. 200 g truskawek
 • 1/3 świeżego ananasa
 • syrop klonowy lub z Agawy do smaku
 • 100-150 ml mleka ryżowego
 • opcjonalnie ziarna chia (1 łyżeczka na porcję)
Przygotowanie:
 • Oczyścić ananas, wykroić twardą część, miękki miąższ umieścić w naczyniu, dodać banany pokrojone w plasterki, umyte i oczyszczone truskawki, całość zmiksować na gładko, dolać mleko roślinne zamieszać, dosłodzić syropem roślinnym i podawać
 
 

No Replies to "Koktajl bananowy z ananasem i truskawami"

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.