GOFRY e-book 30 przepisów FAQ

17.10.2021 r. miała miejsce premiera e-booka 30 przepisów na… GOFRY!

Pokochaliście tę książkę i wcale się nie dziwię 🙂

Chcesz wiedzieć dlaczego?

Przeczytaj wpis: GOFRY – Zrób gofra!

Poznaj treść wpisu premierowego (KLIKNIJ, a dowiesz się więcej)

Bezglutenowe gofry - e-book 30 przepisów na gofry

Ponieważ wciąż chcecie wiedzieć więcej na temat przepisów zawartych w e-booku, dziś odpowiedź na Wasze pytania w liczbach.

Przepisy na gofry – statystycznie

Wśród przepisów na gofry możesz znaleźć:

8 przepisów z dodatkiem warzyw

8 z dodatkiem owoców

5 z wykorzystaniem kasz

4 przepisy z wykorzystaniem mąk z roślin strączkowych.

Wszystkie przepisy na gofry są odpowiednie dla wegan, ponieważ nie zawierają produktów pochodzenia zwierzęcego.

W każdym z 22 przepisów bezglutenowych wyeliminowano podstawowe alergeny, które są zaliczane do wielkiej dziewiątki (mleko krowie, jaja, ryby, skorupiaki, mięczaki, orzechy, orzechy arachidowe, soję, pszenicę i sezam).

7 przepisów zawiera produkty na bazie kokosa, w 3 przepisach jest to mleko kokosowe i/lub wiórki kokosowe (gofry z czerwonej soczewicy, gofry kokosowe przepis podstawowy oraz kokosowo-pomarańczowe).

W pozostałych 4 przypadkach są to jogurty i śmietany kokosowe. Można zastąpić je innymi roślinnymi odpowiednikami (gofry budyniowe na jogurcie, gofry mango, gofry z fermentowanej kaszy gryczanej na słodko oraz gofry drożdżowe á la racuchy).

Składnikiem tylko 1 przepisu są migdały (gofry migdałowe na cydrze). Jest on jednak jako jedyny przeznaczony dla osób dorosłych.

Przepisy na gofry

Tylko w 1 przepisie znajuje się kakao, które z powodzeniem można zastąpić karobem.

8 receptur zawiera gluten.

Mąka owsiana znajduje się w 3 przepisach (gofry migdałowe na cydrze, gofry szarlotkowe oraz karobowe). W gofrach majonezowych i owsiankowych używa się również płatków owsianych.

Po mąkę ryżową sięgniesz, korzystając z 5 przepisów (gofry szpinakowe z chia, szarlotkowe, budyniowe na jogurcie, kokosowe przepis podstawowy, kokosowo-pomarańczowe z kawałkami czekolady), a po jaglaną tylko w przypadku 1 przepisu (gofry jaglane ze słonecznikiem).

Mąka kukurydziana również znajduje się tylko w 1 przepisie. Tak jak w przypadku wszystkich powyżej wymienionych rodzajów mąk, można ją zastąpić inną mąką bezglutenową.

Skrobię z tapioki zastosowano w 3 przepisach.

W 4 przepisach wykorzystuję proces fermentacji kaszy.

W żadnym przepisie nie ma babki płesznik, ale w 3 jest łuska babki jajowatej.

Banan pojawia się w 4 przepisach.

Cytrusy również są składnikami w przypadku 4 przepisów (w 1 sok z pomarańczy, w 3 sok z cytryny).

Jak widzisz, przepisy są bardzo różnorodne!

W którymkolwiek z 30 przepisów trudno szukać białego cukru.

Tylko 5 przepisów zawiera syrop klonowy. Są to gofry pomidorowe z bazylią, amarantusowe, z fermentowanej kaszy gryczanej na słodko, drożdżowe á la racuchy i kakaowe orkiszowe). Śmiało możesz go jednak pominąć!

W przepisach nie znajdziesz żadnych innych substancji słodzących, w tym innych syropów roślinnych, melasy czy ksylitolu.

Słodycz gofrów wynika z odpowiedniego doboru składników, w tym z obecności cukrów naturalnie występujących w owocach czy napojach roślinnych.

Przepisy na gofry zostały opracowane także z myślą o najmłodszych smakoszach.

Aż połowę z nich możesz bezpiecznie podać dzieciom już w 1. roku życia, czyli  na etapie rozszerzania diety. To, kiedy możesz zaproponować dziecku gofra z danego przepisu, zależy przede wszystkim od tego, jakie produkty zostały już wprowadzone do diety malucha oraz od ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej u dziecka.

Przepisy na wafle zalecane dzieciom po 12 miesiącu życia są uzupełnione o szczegółowe uzasadnienie, dlaczego lepiej poczekać z wprowadzeniem ich do jadłospisu do ukończenia 1. roku życia. Mowa tu o przepisach na gofry z dodatkiem syropu klonowego, kakao (ze względu na kofeinę) czy z dużą ilością błonnika, który w nadmiarze może wywołać problemy z brzuszkiem u kilkumiesięcznych dzieci.

Ciesz się smakiem chrupiących gofrów!

E-book 30 przepisów na gofry

No Replies to "GOFRY e-book 30 przepisów FAQ"

    Napisz komentarz

    Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.