Wesołych Świąt od Mamy Alergika z Rodziną
Drodzy Czytelnicy,
Od dwóch dni jesteśmy u Babci Broni i cieszymy się Świętami.
Przygotowałam ten wpis przed wyjazdem ponieważ postanowiłam nie zabierać ze sobą komputera:)
Przyjmijcie proszę nasze życzenia
Zdrowych i Słonecznych Świąt Wielkanocnych, pozbawionych jakichkolwiek trosk, wypełnionych wzajemną życzliwością i miłością.
Niech Wielkanocny Zajączek, mimo tej niewiosennej aury, przykica do Was i podrzuci coś miłego.
Do zobaczenia we ...
Razowe – Orkiszowe – Maślane Ciasteczka
To już mój ostatni wielkanocny przepis w tym roku na blogu. Kiedy Wy to czytacie, my pewnie malujemy pisanki:)
Małe, razowe ciasteczka orkiszowe, takie na jeden kęs znajdą się w naszym wielkanocnym koszyczku. Dzięki razowej mące mają naprawdę orkiszowy smak (taki orzechowy). Nie wszyscy pewnie je pokochają ponieważ są wyraziste w smaku, ale wierzę, że znajdą swoich zwolenników.
Ciasteczka maślane najpierw uatrakcyjnią nasz wielkanocny stół Alergika, a potem będą ...
Kajmak (wegański)
Przepis na Kajmak, który używam do Mazurka Cioci Stasi oraz Babeczek Kajmakowych jest już od dawna na blogu. Postanowiłam jednak dedykować mu oddzielny wpis, aby łatwiej go można było wyszukać spośród rosnącej ilości przepisów:)
Bułeczki drożdżowe Wielkanocne Króliczki
Już jutro wyjeżdżamy na Święta, jak zawsze w nasze rodzinne, dolnośląskie strony. Właśnie dlatego dziś miałam bardzo pracowity dzień. Upiekłam
Mazurek Cioci Stasi,
Mazurek Makowy i
Pasztet z Fasoli Adzuki. Zrobiłam ostatnie przedświąteczne zakupy. Teraz przygotuję 3 wpisy na kolejne dni, bo komputera do babci nie zabieram.
Babki, pisanki i inne pyszności zrobimy już razem z Babcią Bronią.
Bułeczki drożdżowe Króliczki możecie włożyć do świątecznych koszyczków, mogą ozdabiać świąteczne śniadanie. Najlepsze jeszcze ciepłe. Kto ma ochotę niech wyczaruje z nich inne zwierzaczki, np. kurczaki:)
Zapraszam i życzę
Smacznego...
Pasztet z fasoli adzuki (wegański, bezglutenowy)
Wyczarowałam wspaniały pasztet (bez jajek, glutenu, mleka), a w dodatku z fasoli, mało znanej w polskiej kuchni, ale jakże bogatej w białko, magnez, potas, żelazo, miedź i witaminy z grupy B. Mowa oczywiście o fasoli Adzuki.
Robiłam ten pasztet już kilka razy, za każdym podejściem smakował nam bardziej.
Pasztet wspaniale się sprawdzi na wielkanocnym stole, nie tylko Alergika.
To propozycja odpowiednia także na Święta Bożego Narodzenia, polecam!