Serduszka kokosowo orkiszowe
Takie kruche, słodko pachnące ciasteczka wymyśliłam sobie w chwili zachcianki na coś kokosowego:).Serduszkowe ciasteczka sprawdzą się także na inne okazje, na przykład jako prezent walentynkowy:)
Szparagi w cieście francuskim w dwóch wersjach
Zakupiłam ostatnio cieniutkie szparagi, od razu pomyślałam by połączyć je z ciastem francuskim. Danie na kolację zrobiłam oczywiście w dwóch wersjach. Różniły się tylko kwestią sera; dla nas użyłam mozzarelli i goudy, a dla syna płatków drożdżowych.
Kruche ciasteczka MINIMA
Wczoraj podzieliłam się wrażeniami związanymi z testowaniem MINIMY, a dziś prezentuję
"Kruche ciasteczka MINIMA".
Ciasteczka wyszły bardzo fajne, kruche i bardzo smaczne, sama jestem zaskoczona. Wczoraj kiedy dopiero co ostygły i pojawił się mój mąż, oczywiście chwycił kilka, skonsumował i rzekł "jakie dobre Ci wyszły", uśmiechałam się na myśl, że z kaszki dla dzieci. Nie miałam okazji powiedzieć mu jaki jest skład ciasteczek, ale widzę, że większość zabrał dziś do pracy:)
Polecam i życzę Smacznego
Domowe lody pomarańczowe
Lody jemy przez cały rok. Jak pisałam już wcześniej przy okazji Torciku lodowego zwykle kupujemy swoje ulubione smaki w sprawdzonej lodziarni. Pomyślałam jednak, a co to za filozofia ukręcić sobie domowe lody i zaczęło się:)
Na początek trafiło na lody z pomarańczy. Ostatnio miałam okazję kupować w zaprzyjaźnionym warzywniaku tak słodkie i soczyste pomarańcze, że musiałam je do celów lodowych wykorzystać. Na szczęście mój Alergik w tym roku już może je jeść. Testowaliśmy pomarańcze bardzo delikatnie i nadal dostaje je tylko w ograniczonych ilościach, ale jest dobrze:).
Zrobiłam dwa rodzaje domowych lodów pomarańczowych, widoczne na zdjęciach. Te jaśniejsze mają dodatek śmietanki migdałowej, są bardziej kremowe.
Polecam i życzę Smacznego.